Cilvēka papilomas vīruss, ārstēšana, simptomi, cēloņi, pazīmes

cilvēka papilomas vīrusa injekcija

Tas ir, dažādas krāsas neoplazma, kas izvirzīta virs ādas virsmas. Papilomas un dzimumzīmes pēc izcelsmes nav viens un tas pats. Neskatoties uz to, infekcija ar papilomas vīrusu var viegli izpausties, vienlaikus veidojot gan kārpas, gan dzimumzīmes. Atšķirība starp īstām dzimumzīmēm UN infekcijas izpausmēm ir tāda, ka mēs esam dzimuši ar dzimumzīmēm. Šajā gadījumā ir diezgan grūti noteikt to izcelsmi, jo dzimumzīmes bieži tiek mantotas no viena no vecākiem, taču nav nekas neparasts, ka tie vispirms parādās šajā vietā, tikai šim bērnam. Pēc tam var tikt mantotas arī "jaunas" dzimumzīmes.

Bet kurmji, kas parādās mūsu dzīves procesā, vienkārši nav kurmji.

Cilvēka papilomas vīrusa cēloņi

Principā lokālas ādas krāsas, formas un struktūras izmaiņas var rasties dažādu iemeslu dēļ. Piemēram, daudziem cilvēkiem vecuma plankumi, dzimumzīmes vai kārpas veidojas uz vietas, kur bijušas pūtītes, pinnes, augoņi, apdegumi, kodumi, punkcijas un citas dažāda smaguma traumas. Sliktā ziņa ir tā, ka šīs attiecības starp pašreizējo kārpu un reiz notikušo traumu ir ārējas. Faktiski šāda ādas reakcija uz bojājumiem ir neapšaubāma infekcijas pazīme.

Papilomas vīrusam ir daudz celmu. Tas tika atklāts salīdzinoši nesen - līdz 20. gadsimta vidum par vīrusu tika uzskatīta tikai dzimumorgānu kārpu izcelsme. Bet, pētot vīrusa īpašības, kas izraisa izaugumus uz dzimumorgāniem, zinātne ir nonākusi pie secinājuma, ka vairumam audzēju uz ķermeņa ir tieši tāda pati izcelsme. Jebkurā gadījumā šis vīruss un tā celmi šobrīd tiek aktīvi pētīti, taču joprojām ir maz pierādītu un pārbaudītu rezultātu. Jo īpaši zinātne vēl nav gatava sniegt ne papilomas vīrusa celmu klasifikāciju, ne pilnīgu to sarakstu. Vēl mazāk viņa ir gatava runāt par tā vai cita celma īpašībām.

Taču liels skaits vīrusa modifikāciju jau ir konstatēts fakts. Turklāt viņiem visiem ir viena kopīga iezīme. Proti, augsta mutācijas spēja. Tāpēc viena un tā paša veida papilomas vīruss divu dažādu nesēju organismā bieži vien parāda acīmredzamu atšķirību.

Katrā gadījumā patogēna veidu nosaka ne tik daudz simptomi, bet gan imūnsistēmas reakcija. Tāpēc pati par sevi viena vai otra celma nošķiršana nesagādā grūtības. Taču šobrīd papilomas vīruss tiek pētīts ļoti aktīvi – galvenokārt tā kancerogēno īpašību dēļ. Un pētniekus interesē ne tik daudz ārstēšanai nepieciešamā klasifikācija, cik vīrusa uzvedība katra atsevišķa pacienta ķermenī.

Jāpiebilst, ka papilomas vīrusa augstais mutagēnais potenciāls izpaužas ne tikai norādītajā uzvedības atšķirībā. Šis vīruss visciešāk mijiedarbojas ar AN K šūnām, mainot to. Turklāt viņš spēj "piesaistīt" sava AN K fragmentus organisma vispārējā ģenētiskajā kodā. Tieši tādā veidā viņš "panāk" savu individuālo veidojumu pārnešanu mantojumā, kā arī efektu, kad ādas šūnas tiek atjaunotas, gadu no gada vietā paliek kārpa vai dzimumzīme.

Cilvēka papilomas vīrusa simptomi

Kā mēs droši vien jau esam uzminējuši, tādu nav. Jebkurā gadījumā sajūtu nozīmē, kas varētu mums pateikt, ka esam slimi. Vīruss iekļūst organismā tikai ar asinīm – dzimumkontakta ceļā, inficējot atklātas ādas vai gļotādas traumas, izmantojot nesterilus instrumentus vai pārliejot inficētas asinis. To nepārnēsā ar gaisā esošām pilieniņām, ūdeni un pārtiku. Izņēmuma gadījumos to var nodot kopā ar sadzīves priekšmetiem. Daži celmi var izraisīt vieglu drudzi vai savārgumu. Taču šādi scenāriji pasaulē ir absolūts mazākums.

Par iespējamību inficēties ar papilomas vīrusu mums, tā teikt, var ziņot citas dīvainības. Piemēram, dzimumzīmju skaita pieaugums gadu gaitā, to bieža parādīšanās dažāda smaguma ādas bojājumu vietā, jaunu kārpu veidošanās.

Īpaši jāatzīmē, ka mēs noteikti pamanīsim inficēšanos ar vīrusu, kas izraisa dzimumorgānu papilomu augšanu. Šeit mēs tos ieguvām ar absolūtu varbūtību dzimumkontakta laikā ar nesēju . . . Šāda veida izaugumi veidojas uz gļotādas dzimumorgāniem. Tie ir nelieli izsitumi ar mazu (tapas) galvas diametru, kas atrodas grupās līdz 10-12 kārpas. Viņu galvas ir rozā, vienāda vai tuvu izmēra. Un atsevišķas grupas bieži veido dīvainus zīmējumus - tie atgādina avenes vai kāda auga lapu. Attīstīta, neapstrādāta dzimumorgānu papilomu kolonija var izraisīt smagu diskomfortu staigājot, valkājot apakšveļu, seksuālo kontaktu un personīgās higiēnas veicināšanu. Šādu kārpu galvas ir viegli traumējamas, jo iespējama pat to iekaisumi un infekcija. Dzimumorgānu papilomas ir bīstamas tāpat kā jebkuras citas - ļaundabīga deģenerācija. Tos ārstē ar īpaši izstrādātām antibiotikām. Un var pat noņemt atsevišķus jaunveidojumus vai visu koloniju, kas rada īpašu diskomfortu un ir pakļauta savainojumiem.

Pazīmes, kas liecina par jauna (vai pirmā) celma parādīšanos organismā, nevajadzētu sajaukt ar iespējamu ļaundabīgu procesu kādā no izmainītajām ādas vietām. Kā jau minēts, papilomas vīrusa labā mutācijas spēja, ko tas pārnes uz notvertajām šūnām, šobrīd tiek uzskatīta par kancerogēnu. Patiešām, ādas vēzis ļoti reti sākas veselīgā, gludā, nevainojamā vietā. 98 gadījumos no 100 tas izpaužas ar vienas/vairāku dzimumzīmju krāsas un izmēra izmaiņām. Tās var sākt niezēt vai sāpēt, un laika gaitā bez redzama iemesla iekaist, veidoties nedzīstošas čūlas.

Tas ir, lai gan dzimumzīmes un papilomas parasti ir drošas, noteiktos apstākļos tās ātri tiek pakļautas ļaundabīgai audzējai (atdzimšanai). Tāpēc jaunu dzimumzīmju parādīšanās ir viena lieta, un manāmas izmaiņas esošajos ir pavisam kas cits. Šīs parādības nevajadzētu jaukt, nemaz nerunājot par dzīves sīkumu. Protams, jau esošā dzimumzīme vai kārpas izmaiņu gadījumā vispirms var sazināties ar dermatologu. Taču onkoloģija parasti precīzāk definē procesa būtību ar savām īpaši izstrādātajām metodēm agrīnās stadijas vēža noteikšanai.

Cilvēka papilomas vīrusa ārstēšana

Ļoti ilgu laiku nebija zāļu pret kārpām, un tās arī netika izstrādātas. Neoplazmu, kas rada kosmētisku defektu, vienmēr ir uzskatīts par pieņemamu likvidēt - izdedzināt ar skābi, sagriezt ar skalpeli vai lāzeru, sasaldēt utt. Tā tagad bieži dara. Taču šobrīd onkoloģija aicina šāda profila kosmetologus un ķirurgus būt uzmanīgiem. Un tieši pēc onkologu iniciatīvas, kuru darbs ar katru gadu tikai pieaug, tika uzsākta intracelulāro antibiotiku izstrāde. Tas ir, spēj cīnīties ar vīrusa izplatību.

Teiksim uzreiz: pirmās jau izdotās papilomas vīrusa vakcīnas neizskatās pietiekami pārliecinošas, lai tās ieteiktu lietošanai. Tomēr šķiet, ka antibiotikas pret šo patogēnu ir samērā drošas. Jebkurā gadījumā, ciktāl šis vārds ir vispārīgi attiecināms uz šāda veida narkotikām.

Attiecībā uz vakcīnām tiek pieņemts, ka tās var radīt imunitāti pret infekciju ar 2-4 visbiežāk sastopamajiem dzimumorgānu papilomas vīrusa celmiem.

Fakts ir tāds, ka dzimumorgānu kondilomu izplatīšanās uz sievietes dzemdes kaklu visbiežāk izraisa tā eroziju. Un erozija galu galā pārvēršas par vēzi. Šis scenārijs ir ļoti izplatīts un notiek pat biežāk nekā dzimumlocekļa vēzis vīriešiem. Tāpēc ģenētiski modificētā vakcīna acumirklī radīja slampāt farmācijas tirgū.

Tas viss, protams, ir labi, taču ir daudz šaubīgu momentu. Pirmkārt, šo zāļu izmēģinājumos nevar pārbaudīt rezultāta ticamību. Tikmēr ar neapbruņotu aci redzams, ka tās veiktas ar acīmredzamiem metodikas pārkāpumiem, par periodiem, kas neatbilda beigās deklarētajiem. Otrkārt, ražotāju ieteikumi pašu vakcīnu lietošanai gadu no gada mainās. Sākumā viņi ieteica vakcinēt jaunas sievietes, pēc tam meitenes pirms pubertātes, un tagad ieteikumu klāsts ir pilnībā paplašinājies līdz . . . zēniem. Jā, zēniem nav dzemdes kakla un pašas dzemdes - tas ir, orgāni, kuros var notikt ļaundabīga transformācija. Taču vakcīnu ražotāji nesaskata tajā nekādas pretrunas, jo zēns (turpmāk – vīrietis) var būt vīrusa pārnēsātājs un par to pat nezināt. Vakcinācija neļauj tai būt par nesēju.

Treškārt, ASV un Rietumeiropā, kur šīs vakcīnas tika izmantotas pirmo reizi, parādījās un tika publiskoti fakti par nopietnām imūnsistēmas patoloģijām un pat nāves gadījumiem, kas, iespējams, saistīti ar vakcināciju. "Laikam" tāpēc, ka jautājums par šo vakcīnu drošumu un efektivitāti vēl tiek lemts tiesā. Ir ieplānotas atkārtotas pārbaudes, taču to rezultāti vēl būs jāgaida. Tā vai citādi, tagad viņu bīstamības fakts dzīvībai netiek uzskatīts par pierādītu. Tomēr zāles, kas izraisījušas tik daudz negatīvu atsauksmju vidē, kur vēža statistika un bez reklāmas padarīs jebkuru šādu medikamentu populāru, liek šo "jaunumu" uztvert bez entuziasma. Ja iespējams, no šo vakcīnu lietošanas jāizvairās.

Tātad, mums noteikti vajadzētu sākt lietot antibiotikas - gan lokāli, gan iekšķīgi. Protams, ja vien tādas nepastāv, jo tās vēl nav izveidotas "zem" katra veida kārpas. Acīmredzot mums nevajadzētu vakcinēties – tas var saīsināt mūsu dzīvi ātrāk nekā jebkurš vēzis. Kas attiecas uz neoplazmu ķirurģisku izņemšanu. . . Šī ir pretrunīga tēma, un galu galā izvēle ir mūsu ziņā. No vienas puses, jebkurš dzimumzīme vai kārpa uz ķermeņa, neatkarīgi no tā krāsas un izmēra, nes potenciālu atdzimšanas sēklu. Fakts ir tāds, ka šādu neoplazmu ķermenis sastāv no labdabīgām šūnām. Taču pamatni, no kura aug to stublājs, veido šūnas ar skaidrām ļaundabīgo audzēju pazīmēm. Tās nav vēža šūnas, bet kaut kas tam ļoti tuvs. Nenobriedis kodols, DNE pārkāpumi vairākās jomās - tajā skaitā. kas ir atbildīgs par to novecošanu un nāvi. . . Šīs šūnas ir bīstamas pat tādā "miega" stāvoklī.

Kad sāksies viņu sadalīšana, neviens nezina. Bieži vien tas ir pilnīgi asimptomātisks, un satraucošas pazīmes parādās īsi pirms aktīvas metastāzes sākuma. Bet dalīšanās var arī nenotikt – cik cilvēku mirst no citiem cēloņiem, būdami daudzu dzimumzīmju un vairāku kārpu īpašnieki!. . Starp citu, ir novērots, ka kurmji, kas mums bija dzimšanas brīdī, atdzimst ārkārtīgi reti. Bet tas nemaina lietas būtību: neviens nezina patiesos iemeslus, kāpēc "guļošās" šūnas pēkšņi sāk augt. Onkologi starp veicinošiem faktoriem iesaka tikai dzimumzīmju bojājumus, to pakļaušanu ultravioletā starojuma iedarbībai un . . . neveikli izņemšanu.

Ja izlemjam par operāciju (paši vai pēc ārsta ieteikuma), jāsaprot, ka ķirurģiska iejaukšanās šeit ir ļoti nopietns riska faktors. Teiksim tikai: nepilnīgi noņemot šūnas, kas kalpoja par dzimumzīmes pamatu, vairāk nekā 95% gadījumu sākas ļaundabīga augšana. Tas notiek vidēji sešu mēnešu līdz gada laikā no operācijas datuma. Tas ir, pietiekami ātri un pietiekami bieži, lai to uztvertu nopietni.

Dzimumzīmju un papilomu noņemšana ir patiešām riskants solis. Savukārt kvalificēta un kvalitatīva visu audu izgriešana, kas veidoja augšanu, praktiski neatstāj pēdas un pilnībā novērš kosmētisko defektu. Tas arī kalpo kā garantija, ka šajā vietā neparādīsies jauna kārpa. Tāpēc jautājums šeit ir tikai par to, cik precīzi ķirurgs veiks savu darbu. Un visu cieņu kosmetologu pieredzei un zināšanām kārpu likvidēšanā, mums labāk vispirms konsultēties ar onkologu. Varbūt prātīgāk būtu iziet visu procedūru kopā ar viņu. Patīk tas vai nē, bet onkologs labāk spēj atšķirt ļaundabīgās šūnas no veselajām, un tas ir fakts.