Kā noņemt papilomu

Papilomu noņemšana ir kosmētiska procedūra, ko var veikt gandrīz jebkurā medicīnas centrā. Pašlaik nevēlamo jaunveidojumu noņemšana notiek pēc iespējas īsākā laikā un ir gandrīz nesāpīga. Šodien es jums pastāstīšu par modernām papilomu noņemšanas metodēm, to īpašībām un izmaksām.

profesionāla papilomu noņemšana

Kas ir papilomas

Cilvēka papilomas vīruss (HPV) faktiski ir vīrusu grupa, kas inficē ķermeņa ārējos apvalkus. Neskatoties uz kopīgumu, HPV izpaužas dažādos veidos, lai gan visu šīs grupas vīrusu vienojošā īpašība ir dažādu formu kārpu (papilomu) parādīšanās uz ādas. Un, lai gan pati papiloma tiek klasificēta kā labdabīgs audzējs un nerada tiešus draudus veselībai, to klātbūtne var ievērojami samazināt cilvēka vizuālo pievilcību.

Vairumā gadījumu papilomas izpaužas tikai kā ādas slimība, ko izplata ar sadzīves kontakta metodi, taču HPV var pārnēsāt arī seksuāli, turpinot kā seksuāli transmisīva slimība, kas izraisa papilomu dzimumorgānu formas. Jebkurā gadījumā, kad uz ādas parādās nesaprotami veidojumi, līdzīgi kā papilomas (kārpas, dzimumzīmes), labāk nekavējoties vērsties pie ārsta. Tā kā estētiskā medicīna šeit ir bezspēcīga, jums jāapmeklē dermatologs.

Kāpēc tie ir bīstami

Papilomas (kārpas) ir aktīvas vīrusu infekcijas izpausme, kas ātri izplatās seksuāla un sadzīves kontakta ceļā caur mikroplaisām uz ādas. Samazināta imunitāte veicina infekciju un vīrusu aktivizēšanos. Tāpēc, jo ātrāk jūs noņemat neoplazmu uz ādas, jo labāk. Tādā veidā jūs izvairīsities no plašākas papilomu (kārpu) izplatīšanās uz savas ādas.

Papilomu ārstēšana mājās kategoriski nav ieteicama.

Mānīgais vīruss izraisa ne tikai papilomas un kārpas, bet var izplatīties arī iekšējos orgānos, izraisot nopietnākas slimības.

Kāds ir labākais papilomu noņemšanas veids

Līdz šim visefektīvākā un maigākā ir radioviļņu metode uz Surgitron aparāta, kas ļauj izvairīties no rētu veidošanās. Šī bezkontakta metode ļauj ārstam noņemt tikai slimās šūnas, neietekmējot apkārtējos audus. Augstas frekvences viļņus absorbē tikai jaunveidojumu intracelulārais šķidrums, kā rezultātā tiek samazināts blakus esošo orgānu un audu bojājumu risks.

Papildus minimālam audu bojājumam un dzīšanai bez rētas, Surgitron priekšrocības ietver: reģenerācijas procesu paātrināšanu, radioviļņu sterilizējošo efektu un iespēju ņemt materiālu histoloģiskai izmeklēšanai. Tas nosaka labdabīga, pirmsvēža un ļaundabīga audzēja raksturīgās pazīmes.

Indikācijas:

 • neoplazmas bojājumi
 • mainās tā forma
 • ja dzimumzīme rada neērtības, berzē drēbes, atrodas uz traumatiskas ādas vietas vai ir pārāk atvērta un neaizsargāta

Kontrindikācijas:

 • iekaisuma procesu akūtā stadija
 • infekcijas slimības
 • cukura diabēts
 • epilepsija
 • glaukoma
 • ļaundabīgi audzēji

Papilomu un kārpu noņemšanas metodes

Kad tiek veikta precīza diagnoze, jums jāsāk cīnīties ar papilomas vīrusa infekciju. Ārstēšanai jābūt visaptverošai. Ir nepieciešams izvēlēties pareizo terapiju, lai nomāktu vīrusu organismā un noņemtu papilomas vai kondilomas. Mūsdienās ir vairākas produktīvas metodes, kā atbrīvoties no šiem jaunveidojumiem, kas lielākoties ir nesāpīgas, drošas un neatstāj rētas.

Medicīniskā izņemšana (cauterizācija)

Tā ir noņemšana ar narkotiku palīdzību. Neoplazmas uz ādas tiek noņemtas ar šo zāļu palīdzību, izmantojot cauterization. Tomēr nekad nedari to pats! – Neuzmanīga lietošana var izraisīt apdegumus.

lāzera noņemšana

Ar šo papilomu un kondilomu noņemšanas metodi tās sadedzina, izmantojot oglekļa dioksīda lāzera staru. Pēc procedūras parasti paliek mikroskopiska brūce, kas sadzīst 3-4 nedēļu laikā. Noņemšana notiek precīzi, nesabojājot blakus esošās ādas zonas. Rehabilitācija kā tāda netiek nodrošināta - āda tiek atjaunota pati no sevis, nav rētu. Ar lāzeru iespējams noņemt gan atsevišķus, gan vairākus veidojumus, kas atrodas uz sejas un ķermeņa, arī smalkās vietās (uz plakstiņiem, padusēs, starpenē). Lāzera noņemšana netiek veikta, ja ir brūces vai lokāls ādas iekaisums, ar herpes, vispārējām infekcijām, grūtniecību.

Papilomu noņemšana ar šķidro slāpekli (kriolīze)

Metode sastāv no īslaicīgas papilomas ļoti zemas temperatūras iedarbības. Izņemtie audi tiek iznīcināti, tūlītēji sasaldējot. Ādas laukums, kas apstrādāts ar slāpekli, zaudē savu jutīgumu un kļūst balts. Pilnīga sadzīšana notiek 5-6 nedēļu laikā. Šīs metodes priekšrocības ir pacienta vieglā panesamība pret procedūru, anestēzijas nepieciešamības neesamība un rētu veidošanās risks. Tomēr ar slāpekļa noņemšanu ir grūti noteikt papilomas vai kondilomas iedarbības dziļumu.

radioviļņu noņemšana

Šī jaunākā metode izmanto Surgitron instrumentu. Aparāta galvenā darba daļa ir elektrods, kas ir plāns volframa pavediens. Atkarībā no tā, kāds ekspozīcijas dziļums ir nepieciešams, tiek izvēlēti dažādi elektrodi.

Augstas frekvences radioviļņi - no 3, 8 līdz 4 MHz - ir koncentrēti elektroda galā. Neoplazma tiek iznīcināta, pateicoties enerģijai, kas silda papilomu no iekšpuses, nesabojājot apkārtējos audus. Elektrodu silda ar elektrisko izlādi, un neoplazma tiek uzreiz "nogriezta" ar vienu kustību.

Īpaši augstas temperatūras ietekmē tuvumā esošie audi tiek it kā kauterizēti, trauki tiek "noslēgti", kas palīdz izvairīties no asins zuduma un ar to saistītajām nepatīkamajām sekām. Sāpju nav, blakus audi nav bojāti. Notiek ātra dzīšana, nav izņemšanas pēdu. Tas ir labākais veids, kā noņemt ne tikai papilomas un kondilomas, bet arī jebkurus citus ādas veidojumus.

Elektrokoagulācija

Vēl viena izplatīta neoplazmu noņemšanas metode, kurā patoloģisko audu iznīcināšana tiek panākta, pakļaujot tos elektriskās strāvas iedarbībai, izmantojot ECHF ierīces. Papilomu un kondilomu iznīcināšana notiek augstas temperatūras ietekmē, un rezultātā tiek bojātas arī blakus esošās ādas zonas. Elektrokoagulācija parasti ir lēta, taču tā var izraisīt traumas un sliktu dzīšanu. Priekšrocība ir tāda, ka ar šāda veida noņemšanas palīdzību ir iespējams kontrolēt ādas iedarbības dziļumu.

Ķirurģiska noņemšana ar skalpeli

Lielu audzēju noņemšanas gadījumos tiek izmantota ķirurģiska izgriešana. Izņemšana notiek operāciju zālē vietējā anestēzijā. Ķirurģiskās izgriešanas laikā tiek notverta arī neliela veselo audu daļa. Pēc operācijas tiek uzklātas kosmētiskās šuves, kuras tiek izņemtas pēc apmēram 7 dienām, atkarībā no individuālajām indikācijām. Noņemot neoplazmas uz sejas, šo metodi izmanto tikai ārkārtas gadījumos. Metode ir diezgan efektīva ļaundabīgo audzēju likvidēšanā.

etnozinātne

Ir arī tautas līdzekļi papilomu un kondilomu noņemšanai. Labi pazīstama metode ir to apstrāde ar struteņu sulu. Lai pasargātu ādu ap papilomu no šī auga indīgās sulas apdegšanas, to ieziež ar zīdaiņu krēmu, pēc tam pilienu ārstnieciskā šķidruma uzpilina pašā ādas audzēja centrā.

Vēl viens līdzeklis ir pienenes uzlējums ar spirtu, tas sausina un dezinficē ādu.

Ziedu galviņas cieši iepilda nelielā stikla traukā un piepilda ar etilspirtu. Uzstājiet apmēram divas nedēļas, šķīdumu uzglabā tumšā vietā. Viņi eļļo skarto zonu līdz piecām reizēm dienā. Grūti pateikt, cik drošas un efektīvas ir visas šīs metodes, tāpēc labāk nevilināt likteni un konsultēties ar ārstu.

Ādas kopšana pēc procedūras

Centieties nesamitrināt ādu pēc audzēja noņemšanas, neārstējiet to ar losjoniem, krēmiem, dekoratīvo kosmētiku.

Nekādā gadījumā nenolobīt pēc procedūras izveidojušos garoziņu!

Tas var izraisīt brūces infekciju, paildzināt dzīšanas laiku un pamanāmas rētas. Pēc garozas nolobīšanās jauno ādu nepieciešams aizsargāt no saules gaismas ar krēmu ar UV filtru. Tas palīdzēs izvairīties no vecuma plankumu parādīšanās. Kamēr garoza pilnībā nenokrīt, nepieskarieties šai vietai ar mazgāšanas lupatiņu.

Papilomu un kondilomu parādīšanās novēršana

Kā minēts iepriekš, vairumā gadījumu vīruss tiek pārnests seksuāli, tāpēc izvairieties no gadījuma attiecībām, izmantojiet kontracepcijas barjermetodes. Stingri ievērojiet personīgās higiēnas noteikumus, jo ir iespējama arī "sadzīves infekcija". Veselīgs dzīvesveids un spēcīga imunitāte ļaus izvairīties no papilomu un kondilomu parādīšanās. Turklāt regulāri jāiziet izmeklējumi un jāveic testi – cilvēka papilomas vīruss var ilgstoši uzturēties organismā, sevi neizpaužot.

Procedūru izmaksas

Pirms jaunveidojumu noņemšanas uz ādas nepieciešams konsultēties ar dermatovenerologu, nokārtot nepieciešamās pārbaudes un saņemt medicīnisko atzinumu. Tikai pēc tam jūs varat pāriet uz noņemšanas procedūru. To visu vēlams darīt vienā klīnikā. Procedūru galīgā cena ir jāpārbauda pie speciālista.

Papilomas noņemšana mājās

Papilomu noņemšanu mājās var veikt tradicionālā veidā vai izmantojot tradicionālās medicīnas metodes.

 • Sasaldēšana ar slāpekli vai kriodestrukcija. Aptiekā jūs varat iegādāties īpašu instrumentu papilomu noņemšanai. Ar speciāliem aplikatoriem to uzklāj uz tīras ādas kārpas lokalizācijas vietā. Zāles jālieto tā, lai nesabojātu apkārtējos veselos audus.
 • Mūsdienu medicīna piedāvā vēl vienu izeju no situācijas - īpašas sloksnes, kas ir piesūcinātas ar destruktīvu sastāvu. Viena no šīm sloksnēm trīs stundas tiek pielīmēta ādas zonā, kurā atrodas papiloma. Pēc tam no augšas tiek uzklāts mitrs tampons, ar kuru tiek noņemta sloksne.
 • Vēl viena iespēja: papilomu noņemšana ar strutene. Tas nenozīmē struteņu zāli, bet ķīmisko sastāvu, kam ir destruktīva ietekme uz papilomas struktūru. To sauc par "kalnu strutene", uzklāj ar aplikatoru uz kārpas. Pēdējais kļūst melns, un pēc kāda laika (vidēji tas aizņem nedēļu) tas pazūd.

Papilomu noņemšana ar tautas līdzekļiem visbiežāk balstās uz augu uzlējumu vai augu daļu izmantošanu. Piemēram:

 • Alvejas lapa. To parasti ņem no augiem, kas sasnieguši piecu gadu vecumu. Jaunāki augi ir bezjēdzīgi kā līdzeklis pret papilomām, tiem nav keratolītisko komponentu. Ārstēšanai lapu nogriež gareniski, un tikko nogriezto virsmu uzklāj uz papilomas. Tas tiek fiksēts ar līmlenti četras stundas. Tāda pati procedūra tiek veikta desmit dienas.
 • Strutenes uzlējums, piemērots gan ūdenim, gan alkoholam. Pirms infūzijas uzklāšanas ādu rūpīgi tvaicē. Lai to izdarītu, izmantojiet siltas sodas vannas. Ārstēšanas kurss ir apmēram nedēļa.
 • Ēteriskās eļļas, jo īpaši tējas koka eļļa, kurai ir kaitīga ietekme uz pašu slimības cēloni: cilvēka papilomas vīrusu, pateicoties tajā esošajām fitoncīdajām vielām. Divas nedēļas no rīta un vakarā uz kārpas uzklāj eļļu (neatšķaidītu).

Tautas līdzekļi papilomu ārstēšanai ir pārbaudīti laikā. Tos izmantoja mūsu senči. Tomēr, noņemot kārpu mājās, pievērsiet uzmanību tās formai, izmēram un krāsai.

Ja papiloma ir tumša, melna vai sarkana, vai ir pārāk liela, ar koroziju izrūsējušu virsmu vai atrodas vietās, kas klātas ar maigu ādu, to nedrīkst noņemt bez iepriekšējas konsultācijas ar dermatovenerologu.

Vēl labāk, ja pēc izņemšanas paliek vismaz neliela papilomas daļa, ko var nosūtīt histoloģiskai izmeklēšanai. Laboratorija dos slēdzienu par procesa būtību: labdabīgs vai ļaundabīgs.

Pēc papilomas noņemšanas

Atcerieties, ka vienkārši kārpu noņemšana neizvada vīrusu no organisma. Pēc ilga vai ne pārāk laika papilomas var atkal parādīties. Tas ir saistīts ar vīrusu daļiņu klātbūtni. Lai ilgstoši atbrīvotos no vīrusa, jāveic profilakse. Kā to izdarīt?

Vitamīnu terapija. Veikt kursu, kas ilgst divus līdz trīs mēnešus, koncentrējoties uz lielu cinka koncentrāciju uzņemtajos vitamīnu minerālu kompleksos. Cinks kavē vīrusu daļiņu reprodukcijas procesu. Tādējādi cilvēka papilomas vīruss vienreiz un uz visiem laikiem mirst.

 1. Augstas kvalitātes personīgā higiēna. Laba ādas kopšana.
 2. Izvairieties no stresa, pārmērīga darba, normalizējiet ikdienas rutīnu. Miegam vajadzētu ilgt vismaz astoņas stundas dienā.
 3. Ēd pilnībā.
 4. Centieties nepārdzesēt, izvairieties no saaukstēšanās pēc kārpu noņemšanas pirmos trīs mēnešus un vēlams sešus mēnešus.
 5. Pārbaudiet, vai nav zarnu trakta disbakteriozes. Ja tā, tad ārstējiet ar probiotikām.
 6. Apmeklējiet infekcijas slimību speciālistu vai imunologu. Ārsts Jums izrakstīs pretvīrusu zāles, kas stimulē imūnsistēmu.

Domājot par kārpu izņemšanu, vispirms apmeklējiet kompetentu speciālistu. Papilomas ar aizdomām par ļaundabīgu audzēju vislabāk var noņemt tikšanās laikā ar onkologu. Šādi veidojumi vislabāk ir pakļauti kontroles histoloģiskai izmeklēšanai.